Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
maj
Solgt, alm. frit salg
1.525.000 kr.
2025
maj
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
2025
mar.
Prisfald
-100.000 kr. -6%
1.595.000 kr.
2025
maj
Solgt, alm. frit salg
1.525.000 kr.
2025
maj
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
2025
mar.
Prisfald
-100.000 kr. -6%
1.595.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gilbjergskolen, Blistrup afdeling | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Gilbjergskolen | 3,8 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Gilbjergskolen, Gilleleje | 3,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Hyggeligt sommerhus ved Smidstrup StrandPå en afsides og ugeneret naturgrund en rask gåtur fra vandet i Smidstrup finder I dette fine sommerhus, som nu kan blive jeres. I kan se frem til at nyde tilværelsen fuldkommen uforstyrret i haven med udsigt til skovbevoksning, der omkranser grunden, mens der i...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Digeshøj i Gribskov, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1970 . Inde i fritidsboligen er der 54 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-05-31. Dengang var salgsprisen kr. 1.525.000.
Digeshøj er solgt 2 siden 1992.