Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2021
apr.
Fjernet fra boligsiden
1.445.000 kr.
2021
apr.
Solgt, alm. frit salg
1.430.000 kr.
2021
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
1.445.000 kr.
2021
apr.
Fjernet fra boligsiden
1.445.000 kr.
2021
apr.
Solgt, alm. frit salg
1.430.000 kr.
2021
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
1.445.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 55.438 indbyggere i Haderslev Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fællesskolen HoptrupMarstrupVilstrup | 3,4 km | 3,7 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Kløvermarkskolen | 8,4 km | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
| Erlev Skole | 9,1 km | 3,7 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Nyere sommerhus - Diernæs!I det skønne sommerhusområde Diernæs, sælges dette nyere Planet-sommerhus fra 2006. Opført af nuværende ejer. Boligareal på 72 m2. Hertil kommer ca. 26 m2 garage samt flere gode overdækninger. Opvarmes med elvarme og brændeovn. Indrettet med entré, lyst køkken med masser af skabsplads, sto...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Diernæs Strandby i Haderslev, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 2006 . Inde i fritidsboligen er der 72 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2021-04-21. Dengang blev huset solgt til kr. 1.430.000.
Der har været 2 salg af Diernæs Strandby siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver