Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
jul.
Fjernet fra boligsiden
1.795.000 kr.
2025
jul.
Solgt, alm. frit salg
1.700.000 kr.
2025
apr.
Prisfald
-100.000 kr. -5%
1.795.000 kr.
2025
jul.
Fjernet fra boligsiden
1.795.000 kr.
2025
jul.
Solgt, alm. frit salg
1.700.000 kr.
2025
apr.
Prisfald
-100.000 kr. -5%
1.795.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 3,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Jægerspris Skole | 4,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til dette indbydende og velholdte sommerhus beliggende 1 times kørsel fra København. Huset, der er opført i 1998, byder på 78 m² bolig i et populært sommerhusområde, hvor ro og naturskønne omgivelser mødes tæt ved Isefjorden og en dejlig badestrand. Sommerhuset er et klassisk Stenhøj-hus, der oser a...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Dalby Strandvej i Frederikssund. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1998 . Inde i fritidsboligen er der 78 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2025-07-14. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 1.700.000.
Der har været 2 salg af Dalby Strandvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver