Ejerlejlighed
Blidahpark 25, 2. 1.2900 Hellerup
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Suverænt beliggende altanlejlighed i eftertragtede Blidahpark
Lejligheden tilbyder bl.a.:* Skøn grøn udsigt * Bedst beliggende i Blidahpark* Altan med sol det meste af dagen* Flotte lyse plankegulveLejligheden indeholder:Entré med indbygget skab, velholdt hvidt køkken med træbordplade og diverse hårde hvidevarer, b.la. opvaskemaskine. Lejlig...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Den her lejlighed ligger på Blidahpark i Gentofte Kommune. Synes du, beliggenheden er interessant, så læs videre herunder.
Seneste salg på Blidahpark
Sidste gang ejerlejligheden blev handlet, blev den solgt for kr. 2.787.500. Det var den 2023-07-25. Boligen er blevet handlet 6 gange siden 1992.
Ejerlejlighedens BBR
Ejendommen, som ejerlejligheden ligger i, er bygget i 1933, og den er 50 kvadratmeter. Her har ejerne 2 værelser til rådighed.
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
jul.
Fjernet fra boligsiden
2.850.000 kr.
2023
jul.
Solgt, alm. frit salg
2.787.500 kr.
2023
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
2.850.000 kr.
2023
jul.
Fjernet fra boligsiden
2.850.000 kr.
2023
jul.
Solgt, alm. frit salg
2.787.500 kr.
2023
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
2.850.000 kr.
Prisudvikling i 2900 Hellerup
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
Udforsk Hellerup
Skoler i Hellerup, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Maglegårdsskolen | 577 m | 3,8 af 6.0 | 8,1 af 12 |
| Skolen Hartmannsvej | 834 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Tranegårdskolen | 879 m | 3,8 af 6.0 | 8,7 af 12 |