Ejerlejlighed
Aksel Møllers Have 10, 7. th.2000 Frederiksberg
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Udsigtslejlighed med altan - trænger til istandsættelse
Panoramaudsigt - I den eftertragtede bebyggelse Aksel Møllers Have direkte til parken, ligger denne veldisponerede 2 værelses ejerlejlighed på 64 m2 + stor, sydøst vendt altan. Skønt lysindfald i alle rum og udsigt over parken. Lejligheden indeholder: God entre med skab. Stor opholdsstu...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Aksel Møllers Have er en lejlighed, der ligger i Frederiksberg. Synes du, beliggenheden er interessant, så læs videre herunder.
Tidligere salgspriser
Seneste salgsdato på lejligheden er den 2023-05-23. Prisen var kr. 3.500.000. Der har været 1 salg på adressen siden 1992.
Detaljer om Aksel Møllers Have
Byggeåret for lejligheden er 1944, og den har et boligareal på 64 kvadratmeter. De 64 kvadratmeter indeholder blandt andet 2 værelser.
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
maj
Fjernet fra boligsiden
3.500.000 kr.
2023
maj
Solgt, alm. frit salg
3.500.000 kr.
2023
maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.500.000 kr.
2023
maj
Fjernet fra boligsiden
3.500.000 kr.
2023
maj
Solgt, alm. frit salg
3.500.000 kr.
2023
maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.500.000 kr.
Prisudvikling i 2000 Frederiksberg
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 104.899 indbyggere i Frederiksberg Kommune. Kommuneskatten er på 24,57% og grundskyldspromillen på 3,1‰.
Udforsk Frederiksberg
Skoler i Frederiksberg, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skolen på Nyelandsvej | 359 m | 3,7 af 6.0 | 7,8 af 12 |
| Skolen på Duevej | 653 m | 3,7 af 6.0 | 8,1 af 12 |
| Skolen på La Cours Vej | 892 m | 3,7 af 6.0 | 7,7 af 12 |