Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
nov.
Solgt, alm. frit salg
397.000 kr.
2023
mar.
Fjernet fra boligsiden
375.000 kr.
2023
mar.
Solgt, alm. frit salg
350.000 kr.
2024
nov.
Solgt, alm. frit salg
397.000 kr.
2023
mar.
Fjernet fra boligsiden
375.000 kr.
2023
mar.
Solgt, alm. frit salg
350.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 36.773 indbyggere i Norddjurs Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 16,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Viden Djurs, 10KCD Norddjurs | 1,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Viden Djurs, EUD10 Syddjurs | 1,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Søren Kanne-Skolen | 1,9 km | 3,6 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Hyggeligt sommerhus tæt ved Grenaa skov og plantage, samt en af Danmarks bedste badestrande. Sommerhuset inderholder; køkken, 1 værelse, samt stue med spiseplads. Endvidere er der i tilhørende bygning toilet med bad, samt indrettet udhus med køjeseng. Sommerhuset har en lukket sydvendt have, hvor man...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Ahornvej i Norddjurs, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1960 . Inde i sommerhuset er der 32 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2024-11-01. Dengang var salgsprisen kr. 397.000.
Ahornvej er solgt 4 siden 1992.