Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
jun.
Fjernet fra boligsiden
1.450.000 kr.
2024
jun.
Solgt, alm. frit salg
1.430.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.450.000 kr.
2024
jun.
Fjernet fra boligsiden
1.450.000 kr.
2024
jun.
Solgt, alm. frit salg
1.430.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.450.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 32.605 indbyggere i Odsherred Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Højby Skole | 4,8 km | 3,5 af 6.0 | 6,5 af 12 |
| Nykøbing Skole | 8,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Skolerne i Egebjerg, Nykøbing og Odden | 8,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Charmerende fritidshus i meget flot og indbydende stand - smukt beliggende til åbne marker... Vi har hermed fornøjelsen at byde velkommen på Åvangsvej 6 - her i naturrige Odsherred. Husets dåbsattest kan dateres helt tilbage til 1960, men har siden 2020 gennemgået en omfattende renovering og huset fremstår i dag h...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Åvangsvej i Odsherred. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 1960 og ombygget i 1987. Inde i fritidsboligen er der 60 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2024-06-10. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.430.000.
Åvangsvej er solgt 4 siden 1992.