John Frandsen

Bag navnet John Frandsen gemmer der sig ikke kun en ejendomsmægler, men en hel kæde af ejendomsmæglerforretninger. John Frandsen er selvfølgelig manden, der har startet det hele. Det skete i 1995 i lokaler i Randers, hvor John Frandsen dengang var den eneste medarbejder.

Siden har ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen udviklet sig, og i dag står kæden for 40 afdelinger af forskellig art. De er alle placeret i Jylland, og til sammen beskæftiger John Frandsen cirka 130 medarbejdere.

Den originale beliggenhed på Mariagervej i Randers, hvor John Frandsen startede firmaet, er stadig i brug. Her ligger hovedkontoret i dag. Men som før nævnt er firmaet udvidet med flere afdelinger.

Størstedelen koncentrerer sig om salg af private huse, lejligheder og sommerhuse, og det sker i de 32 boligafdelinger, som John Frandsen i dag har.

Derudover er der flere af ejendomsmæglerne hos John Frandsen, som har fokus på salg til erhvervsdrivende, og det sker i de fem erhvervsafdelinger. Dertil kommer, at John Frandsen også har to landbrugsafdelinger, hvor der sælges landbrugsejendomme.

Hvis du overvejer at sælge din bolig, og du gerne vil have en af ejendomsmæglerne fra John Frandsen til at besøge dig for at vurdere din bolig og tale om, hvilke muligheder du har, kan du finde den John Frandsen-butik, der ligger tættest på dig i listen herunder.

Samtidig er flere af medarbejderne hos John Frandsen certificeret som køberrådgiver, og kan dermed vejlede og guide boligkøberne igennem deres proces.

Som privatperson vil det være mødet med den enkelte ejendomsmægler fra John Frandsen, der får betydning for dig. Men er du interesseret i de øvrige forhold om John Frandsen-firmaet, får du her et par supplerende oplysninger:

  • Det er fortsat John Frandsen selv, der står i front for virksomheden som direktør.
  • Det er de enkelte ejendomsmæglere, der ejer og driver firmaet John Frandsen.
  • Både virksomheden og de ansatte hos John Frandsen er medlemmer af Dansk Ejendomsmæglerforening.
  • Firmaet John Frandsen er tilknyttet DSEmæglere, som er sammenslutningen Danske Selvstændige Ejendomsmæglere.

John Frandsen Kolding

Sydbanegade 4, 6000 Kolding
69 15 60 00 - kolding@johnfrandsen.dk

John Frandsen Fredericia

Jyllandsgade 45B, 7000 Fredericia
76 22 30 55 - fredericia@johnfrandsen.dk

John Frandsen Herning

Rolighedsvej 32, 7400 Herning
88 53 54 46 - herning@johnfrandsen.dk

John Frandsen Ikast

Vestergade 2A, 7430 Ikast
88 70 50 90 - ikast@johnfrandsen.dk

John Frandsen Holstebro

Slotsgade 3, 7500 Holstebro
97 40 20 10 - holstebro@johnfrandsen.dk

John Frandsen Lemvig

Vestergade 31, 7620 Lemvig
97 82 29 00 - lemvig@johnfrandsen.dk

Ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen, Odder

Rosensgade 29, 8300 Odder
88 70 50 45 - odder@johnfrandsen.dk

John Frandsen Hadsten

Søndergade 13A, 8370 Hadsten
86 98 31 00 - hadsten@johnfrandsen.dk

Ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen, Hinnerup

Storegade 6, 8382 Hinnerup
86 98 67 73 - hinnerup@johnfrandsen.dk

John Frandsen Ebeltoft

Nytorv 6, 8400 Ebeltoft
86 34 42 00 - ebeltoft@johnfrandsen.dk

John Frandsen Rønde

Hovedgaden 16A, 8410 Rønde
88 53 51 00 - roende@johnfrandsen.dk

John Frandsen Hammel

Østergade 12, 8450 Hammel
86 96 30 08 - hammel@johnfrandsen.dk

John Frandsen Grenaa

Østerbrogade 16, 8500 Grenaa
86 32 55 00 - grenaa@johnfrandsen.dk

Ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen Aarhus/Lystrup

Sønderskovvej 16, 8520 Lystrup
86 18 01 02 - aarhus@johnfrandsen.dk

John Frandsen Kolind

Bredgade 19, 8560 Kolind
86 39 53 00 - kolind@johnfrandsen.dk

John Frandsen Glesborg

Torvet 5, 8585 Glesborg
86 38 78 00 - glesborg@johnfrandsen.dk

John Frandsen Skanderborg

Mindet 1, 8660 Skanderborg
86 52 52 86 - skanderborg@johnfrandsen.dk

John Frandsen Horsens

Nørretorv 13, 8700 Horsens
88 53 55 00 - horsens@johnfrandsen.dk

John Frandsen Viborg

Skottenborg 9B, 8800 Viborg
86 61 53 88 - viborg@johnfrandsen.dk

John Frandsen Bjerringbro

Storegade 19, 8850 Bjerringbro
86 68 80 08 - bjerringbro@johnfrandsen.dk

John Frandsen Langaa

Bredgade 23B, 8870 Langå
86 96 66 00 - langaa@johnfrandsen.dk

John Frandsen Randers

Århusvej 109, 8960 Randers SØ
86 41 95 00 - randers@johnfrandsen.dk

Ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen afd. Auning

Vestergade 26, 8963 Auning
86 49 64 44 - auning@johnfrandsen.dk

John Frandsen Klarup

Klarupvej 53, 9270 Klarup
98 32 61 99 - klarup@johnfrandsen.dk

John Frandsen - Hobro

Adelgade 1, 9500 Hobro
98 51 20 26 - hobro@johnfrandsen.dk

John Frandsen Mariager

Havnegade 8A, 9550 Mariager
98 54 20 44 - mariager@johnfrandsen.dk

John Frandsen Øster Hurup

Kystvejen 42, 9560 Hadsund
88 70 50 95 - oesterhurup@johnfrandsen.dk

John Frandsen Hadsund

Mejerigade 5, 9560 Hadsund
98 57 57 77 - hadsund@johnfrandsen.dk

John Frandsen Aars

Himmerlandsgade 103, 9600 Aars
98 62 10 10 - aars@johnfrandsen.dk

John Frandsen Trekantområdet Erhverv

Sydbanegade 4, 6000 Kolding
88 70 50 67 - hkd@johnfrandsen.dk

John Frandsen - Struer

Strandvejen 1, 7600 Struer
65 43 41 00 - Struer@johnfrandsen.dk

John Frandsen Aarhus Erhverv

Harald Jensens Plads 1A, 8000 Aarhus C
88 70 50 65 - aarhus@johnfrandsen.dk

John Frandsen Djursland Erhverv

Østerbrogade 16, 8500 Grenaa
86 32 55 00 - grenaa@johnfrandsen.dk

John Frandsen Randers Erhverv

Århusvej 109, 8960 Randers SØ
88 70 50 60 - erhverv@johnfrandsen.dk

John Frandsen Erhverv Aalborg

Hadsundvej 61, 9000 Aalborg
98 10 14 35 - aalborg@johnfrandsen.dk

John Frandsen Karup

Bredgade 4A, 7470 Karup J
97 10 10 10 - karup@johnfrandsen.dk

John Frandsen Randers Landbrug

Århusvej 109, 8960 Randers SØ
88 70 50 70 - landbrug@johnfrandsen.dk

John Frandsen Aalborg

Hadsundvej 61, 9000 Aalborg
98 10 14 35 - aalborg@johnfrandsen.dk

John Frandsen Aalborg Landbrug

Hadsundvej 61, 9000 Aalborg
88 53 54 38 - mkm@johnfrandsen.dk

John Frandsen Løgstør

Østerbrogade 12C, 9670 Løgstør
98 67 10 10 - loegstoer@johnfrandsen.dk