Om boligen
På Købmagergade 5, 7160 Tørring finder du den villa, som du kan læse mere om herunder. Villaen ligger i Hedensted Kommune.
Mere om huset
Huset er opført i 1939 og bygget om i 2008.
Taget på villaen er fibercement, herunder asbest (bølge- eller skifer-eternit), og boligens mure er bygget i mursten (tegl, kalksten, cementsten).
Huset er 122 m².
Huset er i 1 plan.
Huset har ikke noget energimærke. Det kan være, fordi der ikke er lavet et inden for de seneste fem år.
Om Hedensted Kommune
I Hedensted Kommune hvor villaen er bygget, bor der 46.747 mennesker, og bor man her med børn i skolealderen, kan de gå på den nærmeste skole, Ølholm Skole og børnehave.
Andre faktorer om Tørring du bør kende:
-
Hedensted Kommune har en høj risiko for radon i undergrunden. Du kan læse det, der er værd at vide om radon her.
-
I Hedensted Kommune er der høj risiko for indbrud. Læs mere om, hvordan det opgøres her.
-
I Hedensted Kommune er vandet temmeligt hårdt. Du kan læse mere om drikkevandets hårdhed i en guide på Boligsiden.
Senest solgt
Så hurtigt er internettet i villaen
1.000 mbit er den bedste hastighed på internettet, man kan få i huset.